LiteAdmin v aktuální podobě vzniká a postupně se vyvíjí od února 2009. Prvotním záměrem bylo vytvoření redakčního systému pouze pro mé interní potřeby. Realizace webových stránek je pro mne prací i koníčkem a za dobu, po kterou se webdesignu věnuji se hromada "věcí" na webech opakuje, z čehož se postupně stává rutina, která vedle zajímavé tvůrčí činnosti přináší i mnoho hodin strávených psaním něčeho, co bylo již stokrát napsáno, jen s minimálními rozdíly.

A právě to byl důvod, proč se začít věnovat universálnímu řešení, které mi v budoucnu zpříjemní a zároveň zefektivní práci. U webů, kterým je LiteAdmin určen (menší až středně velké webové prezentace, vhodné pro firmy, živnostníky, zájmové činnosti, apod.), mi tento nástroj zrychlí práci přibližně o 40% právě díky odstranění nezáživných fází vývoje webu. Tentýž důvod vede i ke snížení konečné ceny webových stránek, což klienti vždy přijímají s nadšením!

Jelikož jsem přesvědčen, že LiteAdmin by mohl pomoci i dalším kolegům z oboru, nabízím ho i jako samostatnou webovou aplikaci.

Co je v plánu?

  • Anglická lokalizace
  • Rozšíření nabídky přídavných modulů
  • Další verze LiteAdminu pracovně nazvaná M-Box, která bude mít užší a poněkud originálnější zaměření. Pro interní účely je v podstatě hotova, jediné co chybí, je publikovatelná verze.

 

Stanislav Pecho